Books

Akademie Evernight

30. listopadu 2011 v 20:58 | TSC Team (píše Ally)

Knižní série popisuje příběh mladé poloupírky, která se jmenuje Biance. Společně s rodiči se přestěhuje na Akademii Evernight, kde pozná Lucase a zamilují se do sebe. Jenže o sobě neví všechna svá tajemství...

Richelle Meadová - Vampýrská akademie

24. listopadu 2011 v 20:10 | TSC Team (píše Trill)
Dnes zabereme objektiv na trochu širší plác. Vezmeme si totiž do parády celou ságu. Tak dost keců, tohle bude dlouhý článek i bez toho, radši jdeme k jádru. A bacha, může obsahovat spoilery, neručím za sebe.

1.) Vampýrská akademie
Dhampýrka Rosemarie Hathawayová - Rose, chcete-li - se hnala v životě vždy za jedinou věcí - ochraňovat svoji nejlepší kamarádku Lissu z rodu Dragomirů -královských Morojů ("hodných" upírů) - stůj, co stůj. Proto když se jisté okolnosti zvrtnou, utíkají spolu z akademie pro jejich druh do světa lidí. Jenže, co čert nechtěl, jsou po dvou letech znovu vypátrány a proti vůli odvlečeny zpět do Akademie Svatého Vladimíra.
Na akademii ovšem není tak docela bezpečno, jak by se na první pohled mohlo zdát. Alespoň ne pro ty, co mají oči pořádně otevřené. V první řadě je tu Lissa, její zvláštní schopnosti a neustálé deprese každým dnem stále více na cestě k šílenosti.
A pak je tu ta věc se Strigoji ("zlými" upíry), kteří netrpělivě číhají za obranými branami. A ve skutečnosti nejsou zdaleka jedinými, kdo má spadeno na ubližování druhým.
Ačkoliv Rose přislibuje svojí kamarádce neustálou ochranu, ani ona tentokrát není tak úplně ve střehu. Je tu totiž ještě někdo, kdo jí nedá spát. Její úžasný učitel Dimitrij.

Andrea Cremerová - Smečka

29. října 2011 v 22:41 | Trill
Tak nás s Ally napadlo, že bychom sem mohly hodit i něco trochu z literárního soudku - jmenovitě rubriku Books zaměřující se na hodnocení různých knih, co jsme četly. Dnes začneme jedním exkluzivním kouskem, takže nic pro ty, co nejsou na bezprostřední vychvalování místo rozpitvávací recenze :D Aspoň vám něco doporučíme.

Název:
Smečka (Nightshade)
Autorka: Andrea Cremerová
Žánr: Fantasy, romantika
Popis: Život Cally Torrové se ve skutečnosti vždy točil jen kolem jednoho životního poslání. Vezme si za muže Reniera Larocheho a spolu se stanou vůdci nově vytvořené smečky Ochránců, neboli - jestli chcete - vlkodlaků, co se podřizují společenství Strážců a jejichž úkolem je chránit hory střežící mnohé záhady. Tohle bylo Calle předpovězeno její smečkou od narození a je to věc, s kterou se nedá hnout. Calla sama to tak bere.
Jenže to by nebylo ono, kdyby se zde nevloudilo ono osudné slovíčko dokud. Ano, celá ta věc se zdá být v pořádku, dokud se na scénu nepřimotá zpočátku neznámý turista terorizován medvědem na území Ochránců. Tento turista se jmenuje Shaye. A naší Calle změní život.
 
 

Reklama